Preview Mode Links will not work in preview mode

Jan 23, 2024

Iga Świątek niespodziewanie odpadła z Australian Open. Liderka rankingu WTA przegrała w trzeciej rundzie z Lindą Noskovą i pożegnała się z pierwszym turniejem wielkoszlemowym w tym sezonie. Skąd ten nieudany początek Polki? Czy to odpadnięcie może nieść za sobą negatywne skutki w dalszej części sezonu? 
Nie odpuszcza natomiast Hubert Hurkacz, który jako jedyny z naszych singlistów pozostał na placu boju. "Hubi" w czwartej rundzie poradził sobie z rewelację turnieju Arthurem Cazauxem. Polak potrzebował do tego trzech setów. W ćwierćfinale na Hurkacza czeka już Daniił Miedwiediew. Z pięciu ostatnich spotkań między tą dwójką, trzy padły łupem Polaka. Czy tak będzie i tym razem? 
Dobry występ zanotowali w Zakopanem polscy skoczkowie. Można powiedzieć: w końcu! Naszym nie udało się po raz kolejny zawitać w czołowej dziesiątce, ale byli tego bardzo blisko. Aleksander Zniszczoł, który po pierwszej serii plasował się na czwartej pozycji, ostatecznie zajął jedenaste miejsce. Tuż za nim znalazł się Dawid Kubacki. W czołowej "30" zameldowało się jeszcze czterech Polaków. 17. był Kamil Stoch, na 22. miejscu uplasował się Paweł Wąsek, Maciej Kot zajął 27. pozycję, a Piotr Żyła był 29. Czy ten występ Polaków można traktować jako przełamanie i dobry prognostyk przed mistrzostwami świata w lotach? 
O tym wszystkim porozmawiamy z Tomaszem Wolfke i Natalią Żaczek. Gościem Aldony Marciniak i Łukasza Kadziewicza będzie także Paweł Rańda, srebrny medalista olimpijski z Pekinu w wioślarstwie, którego zapytamy o olimpijskie występy, sportowe wspomnienia i pomysł na siebie po zakończeniu kariery.