Preview Mode Links will not work in preview mode

May 05, 2023

Legia Warszawa po serii rzutów karnych wygrała z Rakowem Częstochowa w finale Fortuna Pucharu Polski. Bohaterem Wojskowych został Kacper Tobiasz, który świetnie spisywał się przez 120 minut, a na koniec wybronił jedenastkę wykonywaną przez Mateusza Wdowiaka. Mecz dwóch najlepszych polskich zespołów nie zachwycił, a wiele negatywnych emocji dostarczyły awantury pomiędzy oboma zespołami. Co ten puchar oznacza dla Legii? Jak ukarany zostanie Filip Mladenovic? Jaka przyszłość czeka Kacpra Tobiasza? Czy Raków już w tej kolejce będzie cieszyć się z mistrzostwa? W Ekstraklasie toczy się walka nie tylko o mistrza, ale także o 3. miejsce w tabeli. W tej chwili na trzeciej pozycji znajduje się Pogoń Szczecin z dorobkiem 51 punktów, a na czwartym miejscu plasuje się Lech Poznań, których zdobył do tej pory 49 punktów. W najbliższej kolejce Pogoń zmierzy się z Legią Warszawa na wyjeździe, a Lech podejmie Cracovię u siebie. Która z tych drużyn ma większe szanse na podium w sezonie 2022/23? Miedź Legnica na cztery kolejki przed końcem sezonu pożegnała się z Ekstraklasą. Przygoda Legniczan z najwyższą klasą rozgrywkową ponownie potrwała tylko rok, a kibice dostali powtórkę z sezonu 2018/19. Co doprowadziło do degradacji zespołu z Dolnego Śląska w tym sezonie? O tym wszystkim porozmawiają Jarosław Koliński, Łukasz Olkowicz i Krzysztof Marciniak.