Preview Mode Links will not work in preview mode

Jun 30, 2022

Ekologia cyfrowa to tajemnicze zagadnienie, o którym mówi się zaskakująco niewiele – a przecież większość naszego czasu poświęcamy właśnie na życie w internecie. Ostrzegam, ten odcinek natychmiastowo motywuje do zmiany. Bo przecież temat ekologii cyfrowej to nie tylko temat środowiskowy, ale również nasz prywatny. Działalność online generuje masę energii elektrycznej, ale też pochłania nasze własne zasoby. Pozostawia ślad węglowy, ale też zbiera żniwa w postaci naszych danych. 

 

O tym, jak nasza działalność online wpływa na środowisko, które firmy generują najwięcej śladu oraz czego musimy być świadomi w kontekście mediów społecznościowych i kryptowalut opowiada Joanna Murzyn, czyli inicjatorka Instytutu Ekologii Cyfrowej i specjalistka od zrównoważonej i etycznej digitalizacji oraz Filip Dębowski, prowadzący podcastu „Dobry Przodek” - człowiek, który nieustannie nastawiony jest na wspieranie ludzi i organizacji w pozytywnych zmianach społecznych i środowiskowych.

Zapraszam! 

Jagna Niedzielska 

https://www.instagram.com/jagna.niedzielska/

 

***

 

Podcast postał we współpracy z portalem Noizz.pl oraz festiwalem Audioriver, który każdego roku odbywa się w Płocku, w ostatnim tygodniu lipca. Bilety do kupienia na stronie ebilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/audioriver/

 

Bądź na bieżąco, śledząc kanały: 

https://www.instagram.com/noizzpl/

https://www.instagram.com/audioriver/