Preview Mode Links will not work in preview mode

Apr 19, 2024

Najnowszy, specjalny odcinek „Forbes Women Podcast” to powrót do tradycji Forbes Women Book Club, czyli projektu, który redakcja uruchomiła jeszcze w czasie pandemii – dla podtrzymania więzi z czytelniczkami i czytelnikami. W tamtym czasie rozmowy online o najnowszych i najciekawszych publikacjach z zakresu ekonomii, psychologii, biznesu czy szeroko pojętego feminizmu cieszyły się ogromną popularnością. Z czasem pytania o inspirujące lektury stały się stałym elementem rozmów podcastowych, a dziś swoje rekomendacje wartościowych, często zmieniających spojrzenie na rozwój zawodowy i osobisty książek przedstawiają prowadzące – Aleksandra Karasińska, dziennikarka ekonomiczna, zaangażowana w promocję równości i różnorodności w biznesie, oraz Katarzyna Gaweł, Head of Diversity, Equity & Inclusion w Ringier Axel Springer Polska.
– Nasze słuchaczki, czytelniczki pytają, co dalej z klubem. Dlatego wyciągnęłyśmy z półek książki, które są dla nas najbardziej przydatne, z których same najwięcej skorzystałyśmy – mówi Aleksandra Karasińska. – Dowiecie się z tego odcinka między innymi, jak mówić o sobie dobrze, jak stać się mistrzynią wystąpień publicznych, jakich dwunastu złych strategii czy błędów nie popełniać w karierze, ale też jak przetrwać w seksistowskim miejscu pracy.
– Porozmawiamy też o tym, czym są małpy i jak nie brać ich na swoje barki, jak być odważną, odważnym i dlaczego warto zawsze zaczynać od dlaczego? – dodaje Katarzyna Gaweł.
Nie będziemy zdradzać wszystkich tytułów, do przeczytania których zachęcają Aleksandra i Katarzyna. Najlepiej będzie, jeśli same/sami posłuchacie. Zapraszamy was natomiast – wraz z prowadzącymi odcinek – do zostawiania komentarzy w social mediach, wrzucania własnych propozycji ulubionych książek, serii podcastów i innych źródeł inspiracji, z których na co dzień korzystacie zawodowo i prywatnie. – Z badań wynika, że w Polsce kobiety kupują średnio więcej książek niż mężczyźni – mówi Aleksandra Karasińska. – Z badań wynika też, że dziewczynki nastolatki dużo częściej czytają dla przyjemności niż chłopcy – dodaje Katarzyna Gaweł.
Zapraszamy zatem do czytania, ale także słuchania, oglądania i komentowania.