Preview Mode Links will not work in preview mode

Nov 10, 2023

Całość TYLKO w aplikacji Onet Audio. Subskrybuj pakiet Onet Premium i słuchaj bez limitu.

„Nasze CV to jest nasza wizytówka. Skupmy się na swoim doświadczeniu, na umiejętnościach, ale też na talentach” - mówi Agnieszka Myśliwczyk, rekruterka.

W najnowszym odcinku podcastu Forbes Women rozmawiamy o tym, co robić, żeby dać się zatrudnić, czyli o praktycznych wskazówkach w rekrutacji. Moją gościnią jest Agnieszka Myśliwczyk — prezeska zarządu i rekruterka IT oraz ekspertka z Bazy Ekspertek EqualVoice.

Pamiętam czas w moim życiu, gdy przez rok byłam bez pracy. Pamiętam ten czas poszukiwania pracy – i z doświadczenia wiem, jak może być trudno. Wysyłałam mnóstwo CV, ale odzew był dosłownie żaden. Oczywiście odbijało się to na motywacji i poczuciu własnej wartości, które malało z dnia na dzień. Dlaczego to tak długo trwało? Gdzie popełniałam błędy? Dziś wiem, ze na pewno nie chodziło o brak kompetencji. Na rekrutacje w końcu poszłam z polecenia i od razu dostałam dwie prace w dwóch różnych firmach.

Jak wiec efektywnie szukać pracy? Temat ważny, do którego warto podejść jak do tworzenia strategii. Szukanie pracy to etat! – mówi moja gościni. Jak więc zaplanować strategię rekrutacyjną. Oto kilka wskazówek, które Agnieszka Myśliwczyk rozwija w podcaście:

· Zacznij wcześniej, jeszcze jak pracujesz.

· CV to Twoja wizytówka.

· Załóż i prowadź konto na Linkedinie (twórz angażujące treści).

· Rozwijaj swoją markę osobistą.

· Czas ma znaczenie, czyli kiedy szukać pracy i kiedy aplikować.

· Lista z pracami marzeń

· Postawa w rekrutacji — jak wzbudzić pewność.

· Rola rekrutera, czyli o tym, że rekruter też człowiek.

· Buduj relacje.

· Rekrutacja to nie jakieś czary-mary. Twarde dowody w rekrutacji.

Agnieszka Myśliwczyk — Prezeska Zarządu i Rekruterka IT pierwszego wyboru w Polsce.

Strong Woman in IT 2023 - wg raportu "Strong Women in IT 2023 - global edition". Jako ekspertka rynkowa ma na swoim koncie setki skutecznych rekrutacji! Na co dzień rekrutuje

głównie do firm technologicznych, prowadzi zespół rekruterów, doradza programistom, managerom IT i właścicielom firm. Jest założycielką butikowej agencji rekrutacyjnej w IT CandidFuture, mentorką HR i trenerką Rekruterów (nie tylko IT) w CandidAcademy.

Inicjatorka OSOBOWOŚCI IT! Społeczności świadomych Programistów i Programistek, Specjalistów IT, ale też Managerów. Fanka budowania wartościowych relacji (13 000 + kontaktów na Linkedinie) i marki osobistej, obok której nie da się przejść obojętnie 👉 queenIT 👑

 

Katarzyna Gaweł — Head of Diversity, Equity & Inclusion (DEI) w Ringier Axel Springer Polska, współprowadząca podcast Forbes Women. Posiada 15-letnie doświadczenie w komunikacji. Od kilku lat wspiera równy głos kobiet i mężczyzn w mediach #EqualVoice, bo wierzy, że media mają ogromny wpływ na świadomość społeczeństwa w zakresie równości. Prelegentka na konferencjach biznesowych, gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z zakresu równych szans, praw kobiet i mężczyzn, komunikacji wewnętrznej oraz różnorodności, równości i inkluzywności.