Preview Mode Links will not work in preview mode

Sep 15, 2023

Całość TYLKO w aplikacji Onet Audio. Subskrybuj pakiet Onet Premium i słuchaj bez limitu

Jako szef HR mówiłam ludziom przy procesach restrukturyzacji, że można zmienić swój zawód, że można przeformatować swoje życie. I sama zaczęłam od nowa – mówi Olga Legosz

Przedsiębiorczyni, współzałożycielka przedszkola terapeutycznego Blue Bees i działaczka Fundacji Sukces Pisany Szminką, także prowadząca „Miasto Kobiet” w TVN Style. Lubi łamać tabu i poruszać niełatwe tematy. Jednym z nich jest autyzm, który w publicznej dyskusji obrósł mitami i brakiem zrozumienia. Olga Legosz, prywatnie mama Tosi ze spektrum autyzmu, przerwała tę ciszę, szczerze opowiadając, jak wygląda jej codzienne życie.

Jako Nomadmum81 jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci na Instagramie, obserwowaną przez prawie dwieście tysięcy użytkowników. Jej profil inspiruje, a ona sama stała się roll model dla wielu kobiet. Jest autentyczna, wyrazista i szczerze pokazuje swoją drogę od kobiety, która wszystko wpisywała w kalendarz przez życie matki dziewczynki ze spektrum autyzmu. Z wielu rzeczy zrezygnowała i nie ukrywa, jaką płaci cenę, za to co dziś osiągnęła zarówno w życiu zawodowym, jak i w rozwoju swojego dziecka.

Poza mediami społecznościowymi Olga Legosz jest cenioną specjalistką od HR i rynku pracy. W obu tych światach przekonuje do jawności płac. Sama transparentnie pisze, ile zarabia. Od 15 lat działa z Olgą Kozierowską w fundacji Sukces Pisany Szminką. Uważa, że obecność kobiet w biznesie jest dobra dla wszystkich.

„Informacja o tym, jaki jest pułap wynagrodzeń, jaka jest cena, to jest dobra informacja. Jak wchodzimy do sklepu, nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że nie ma tam cen. A jednocześnie, gdy mamy rozmawiać o cenie usług, to nas to dziwi” – mówi moja gościni.

W podcaście rozmawiamy o jej drodze zawodowej z małego miasteczka do korporacji i z tej .. do niezależności. Jak przeszła transformację z szefowej HR, która każdy dzień miała dokładnie zaplanowany do matki dziecka w spektrum autyzmu, która musiała całkowicie przeformatować swoje życie i właściwie zacząć od nowa? Dlaczego uważa, że zarobki mogą, a nawet powinny, być transparentne? Dlaczego wiele kobiet nie głosuje i jak je zaangażować? Posłuchajcie.

Olga Legosz

Bizneswomen, autorka największych polskich restrukturyzacji w obszarze HR. Laureatka wielu nagród z obszaru Employer Branding.  Pomysłodawczyni akcji społecznej #NiePrzepraszamZa zrealizowanej przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką, która w ciągu jednego miesiąca dotarła do ponad 4,5 mln kobiet w Polsce, z hasztagiem akcji opublikowano ponad 500 postów na Instagramie i Facebooku, generującym tym samym ponad 500 000 interakcji. W pandemii wymyśliła i zrealizowała inicjatywę #JestesmyWTymRazem, która w latach 2020-2021 przeszkoliła tysiące polskich przedsiębiorczyń i pracownic w związku z trudną sytuacją pandemiczną, w której się znalazły. Prezeska fundacji BlueBees oraz założyciela przedszkola dla dzieci z autyzmem. Znalazła się na liście 100 Kobiet Forbes Women Polska w 2021 r.