Preview Mode Links will not work in preview mode

Apr 30, 2019

Uwaga! Ten odcinek może obrazić Twoje uczucia religijne!

W pożarze Katedry Notre Dame jedni widzieli „znaki gasnącej Europy”, inni w płomieniach dostrzegali anioła, trzech papieży, a nawet Jezusa. To nie jest nowe zjawisko – w dymie z płonących wież WTC dostrzegano twarz szatana. Diabła widziano też we...


Apr 23, 2019

Jeden człowiek w sieci jest wart ułamek centa. No, chyba że zamierza właśnie wziąć ślub, począć dziecko albo jest poważnie chory.

W tym odcinku liczymy, ile jesteśmy warci. Pomaga nam w tym specjalistka od reklamy Ewa Zakrzewska z agencji Publicis Group.

A tutaj możesz sprawdzić, na co musisz chorować,...


Apr 16, 2019

Naukowcy prognozują, że za kilkanaście lat Ziemia przestanie się nadawać do życia. Rośliny i zwierzęta wymrą, a ekstremalne zjawiska pogodowe spowodują nową falę uchodźców. Słowem: koniec świata. A jednak wszyscy dookoła namawiają nas, byśmy zrezygnowali… z używania słomek.

Czy to ma jakikolwiek...


Apr 08, 2019

Co miesiąc to nowy wyciek danych. Te kilkumilionowe tak spowszedniały, że media już nawet o nich nie informują. Ot, Facebook przechowywał miliony haseł w zwykłym pliku tekstowym. Tymczasem twoje dane mogą być pożywką dla każdego, kto chce cię w internecie skompromitować.

Gościem odcinka jest Jakub...


Apr 02, 2019

Sharing economy to miał być sposób na korki, tanie mieszkania i poruszanie się po mieście. Ale zamiast leku na całe zło mamy jeszcze większe korki i coraz droższe czynsze. No i te porozrzucane wszędzie hulajnogi…

Dariusz Ćwiklak i Maciej Gajek zastanawiają się, co zrobić, żeby ekonomia współdzielenia...