Preview Mode Links will not work in preview mode

Mar 30, 2020

Średnia wieku ofiar koronawirusa w niektórych krajach to ok. 80 lat. Co nie znaczy, że młodsi mogą się czuć bezpieczni – na COVID-19 umierają nawet nastolatki. W dodatku zapalenie płuc to nie wszystko – naukowcy podejrzewają, że powikłania mogą być o wiele poważniejsze.

W Polsce pojawia się coraz...


Mar 29, 2020

Sejm od piątku pracuje zdalnie. Po kilkunastogodzinnej walce z systemem internetowym, przyjęto projekt tarczy antykryzysowej.

W ostatniej chwili wśród poprawek znalazły się takie dotyczące zmiany Kodeksu Wyborczego. Nie ma wątpliwości, że to złamanie prawa – w tym Konstytucji. Posłowie na analizę zmiany...


Mar 27, 2020

W piątek posłowie mają pracować zdalnie. Debatować i głosować będą za pomocą ogólnodostępnej na rynku aplikacji. Nie była zaprojektowana ani kontrolowana przez polskie służby.

Sejmowe systemy nie były w stanie obsłużyć głosowania w 11 salach – asystenci musieli biegać między budynkami z...


Mar 25, 2020

Koronawirus sprawił, że gospodarka stoi. Firmy nie pracują, a więc tracą pieniądze. Niektóre zwalniają pracowników. Ekonomiści wieszczą: nadchodzi recesja i bezrobocie na poziomie 10 proc. Kryzys właśnie się rozpoczął i nie wiadomo, ile potrwa.

Ludzie oczekują realnej pomocy: firmy chcą zwolnienia ze...


Mar 23, 2020

System ochrony zdrowia ledwo dyszy.

Renata Kim, szefowa działu społeczeństwo „Newsweeka” rozmawiała z lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi, którzy na pierwszej linii frontu walczą z koronawirusem. Są przemęczeni, przerażeni i pozbawieni nadziei: Ministerstwo Zdrowia nie mówi prawdy, system...