Preview Mode Links will not work in preview mode

Dec 27, 2021

Koniec listopada. Prokurator Ewa Wrzosek, jedna z najbardziej znienawidzonych przez obecną władzę prokuratorów, informuje na Twitterze: Otrzymałam alert Apple o możliwym cyberataku na mój iPhone ze strony służb państwowych.

Okazuje się, że Apple rzeczywiście wysyła do użytkowników na całym świecie...


Dec 20, 2021

Mieliśmy już mieć nowoczesną sieć 5G, budować na jej podstawie automatyczne fabryki, po autostradach miały jeździć autonomiczne samochody, lekarze mieli operować zdalnie bez ryzyka dla pacjenta. Internet miał nas otaczać, być niezauważalny, niemal każdy przedmiot miał być do niego...


Dec 13, 2021

Miej pod ręką latarkę, świece, apteczkę. Dokumenty trzymaj w łatwo dostępnym miejscu. Wyposaż się przenośną ładowarkę powerbank. Zabezpiecz zapasy jedzenia, które nie wymaga prądu przy przechowywaniu i przygotowywaniu.

Taki komunikat wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa 2 grudnia. A już cztery dni...


Dec 05, 2021

Jeżeli dzisiaj zabieracie się za kupowanie prezentów gwiazdkowych, to może być tak, że dotrą do was po Nowym Roku. Dlaczego dwa lata temu żyliśmy w globalnej wiosce, a dzisiaj świat nagle stał się tak wielki, a dostawy takie trudne?

Światowy transport odbywa się głównie drogą morską. I kiedy zatykają...


Nov 27, 2021

Prawie 100 tys. rosyjskich żołnierzy przy granicy z Ukrainą. Groźba nalotów, ataków, desantu morskiego… Amerykański wywiad ostrzega: Rosja bierze pod uwagę inwazję.

Miesiąc temu Rosja zamroziła stosunki dyplomatyczne z NATO. Do tego działania typowe dla rosyjskiego wywiadu: wzbudzanie niepokojów. Kryzys...