Preview Mode Links will not work in preview mode

Oct 31, 2021

50 tys. dolarów to jakieś 200 tys. zł, czyli cena dobrego samochodu. Co jeszcze można za to kupić? Dziecko. Tyle wynosi koszt produkcji, a właściwie: wynajęcia i obsługi surogatki, która przyjmie nasz materiał genetyczny, a następnie urodzi dla nas potomka.

Rozmawiamy z Jakubem Korusem, dziennikarzem...


Oct 25, 2021

Węgiel się kończy, kopalnie są zamykane, górnicy tracą pracę. Nawet Chińczycy zauważyli, że gospodarka oparta na węglu nie ma racji bytu. Nie tylko w Polsce, bo to światowy trend. Jak radzą sobie z tym inne kraje? Kiedy doczekamy się świata bez węgla?

Rozmawiamy z Karoliną Bacą-Pogorzelską z...


Oct 18, 2021

Obecni rządzący ryzykują polexit. To jest niewybaczalne - mówi w podcaście prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W dzisiejszym odcinku wraz z Renatą Kim i Dariuszem Ćwiklakiem rozmawiamy o najlepszych prezydentach miast – czyli o Rankingu Newsweeka N15. W drugiej części najważniejsi w Polsce samorządowcy....


Oct 10, 2021

Płacicie podatki? Tak, my też. Boli was to? Tak, nas też trochę boli. Ale wiecie co, są tacy, których nie boli – bo właściwie ich nie płacą. Jak to zrobić? Sprawa jest prosta. Wystarczy być odpowiednio bogatym! Dzisiaj Instrukcja Obsługi Rajów Podatkowych.

Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy...


Oct 04, 2021

10 lat temu umarł Steve Jobs. Twórca komputera Macintosh, twórca iPoda, wreszcie: iPhone’a, który kompletnie zmienił sposób, w jaki myślimy o telefonie.

Skutecznie, bo Apple sprzedało właśnie – nieco ponad 14 lat po premierze – dwumiliardowego iPhone’a.

Do dziś Jobs jest uznawany w środowisku...