Preview Mode Links will not work in preview mode

Oct 28, 2021

Nie jest powiedziane, że brak sympatii za granicą dotyczy wyłącznie państwa i rządu. Istnieje obawa, że pogarszają się notowania Polaków również jako narodu – mówi Tomasz Orłowski, były współpracownik prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego w Świat_PL.

 

 


Oct 21, 2021

Dlaczego mnie nie wolno powiedzieć tego, co uważam za oczywistość? Trzeba płynąć pod prąd. Z prądem płyną tylko śmiecie, jak mówił Herbert – mówi w podcaście Świat_PL redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik.


Oct 15, 2021

– Sytuacja jest bardzo poważna. Unia Europejska musi zareagować i musi zareagować z pełną stanowczością, żeby nie dopuścić do rozpadu – mówi w podcaście Świat_PL Leszek Miller, który jako premier wprowadzał nasz kraj do UE.


Oct 08, 2021

Niezależna komisja ogłosiła, że we Francji jest ponad 200 tys. ofiar pedofilii wśród księży, a sprawców 2,9-3,2 tys. O pedofilii w Kościele opowiada o. Paweł Gużyński. Posłuchaj podcastu "Świat_PL".


Oct 01, 2021

Angela Merkel pociągnęła konserwatystów daleko w stronę centrum, przypominała socjaldemokratkę. Wyborcy, którzy ze względu na nią kiedyś głosowali na CDU, teraz stwierdzili, że mogą już poprzeć SPD. Zwłaszcza że Olaf Scholz przekonał ich, że będzie kolejną wersją Merkel – mówi w gościni...