Preview Mode Links will not work in preview mode

Jun 29, 2023

Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio.

– Sytuacja, w której przestali myśleć o przyszłości tak pokręcono-odległej i zaczęli opowiadać o problemach, które mamy tu i teraz, i do czego one mogą doprowadzić, to jest coś pięknego – mówi Piotr Markiewicz o najnowszym sezonie "Black Mirror" – Po każdym odcinku siedzisz i się zastanawiasz, gdzie ten świat zrobił błąd, co myśmy z nim zrobili i dlaczego idziemy w złą stronę – dodaje Bartosz Węglarczyk.

– Najnowszy sezon "Black Mirror" to wielki, wielki comeback – komentuje redaktor naczelny Onetu – Jeżeli kochaliście pierwszy sezon "Black Mirror", wróćcie teraz na szósty. Każdy z tych odcinków jest fantastyczny. Są być może pośród nich również te słabsze, ale i tak najsłabszy jest na poziomie pierwszego sezonu – dodaje prowadzący.

– Im mocniej o tym myślę, nawet patrząc przez polski pryzmat, to wydaje mi się, że nagrody branżowe są potrzebne – wyjaśnia Piotr Markiewicz, nawiązując do Złotych Globów i rozwiązania Hollywood Foreign Press Association, które funkcjonowało przez 86 lat – Zaoranie czegoś, co ma bardzo długą tradycję i zostawienie pustki, nie jest dobre – dodaje.

W najnowszym odcinku "O serialach" rozmawiamy także o "Sortowni", "polskim Californication" oraz o tym, co egipski sprzedawca dywanów ma wspólnego z Hollywood Foreign Press Association.