Preview Mode Links will not work in preview mode

Dec 15, 2023

Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio.

W najnowszym odcinku podcastu "O serialach" Bartosz Węglarczyk oraz Piotr Markiewicz skupiają się nie tylko na tym co nowe, dobre, złe i jeszcze gorsze, lecz przede wszystkim na tym, na co czeka wiele z nas — ostatnich odcinkach serialu "The Crown". Warto zarwać dla nich nockę? Redaktorzy dzielą się pierwszymi wrażeniami.

— Z tego, co czytałem, odcinki [nowego sezonu "Stranger Things" — przyp. red.] będą bardzo długie, czyli prawdopodobnie każdy odcinek będzie pełnym filmem pełnometrażowym. Pieniędzy Netflix oczywiście ma w bród, więc nie poskąpi i włoży tyle, ile trzeba, żeby efekty specjalne i lokalizacje były dobre. Jest to jednak fenomen. Pierwsze sezony kochaliśmy miłością bezgraniczną. Znając życie, pewnie podzielą ostatni sezon na dwie części — mówi Bartosz Węglarczyk.

— Na ten moment mogę powiedzieć, że te wszystkie dzieła takie jak "Akademia Pana Kleksa", "Pan Samochodzik i templariusze", jak te wszystkie dzieła kultury, które były już napisane i ekranizowane po dwa, trzy razy — "Znachor" chociażby — dajmy im nowe życie — mówi Piotr Markiewicz.

— Uważam, że jednak technika idzie tak do przodu, sposób gry aktorów się zmienia, zmienia się też wrażliwość widowni i kontekst społeczny, że warto odświeżać pewne treści — dodaje Bartosz Węglarczyk.