Preview Mode Links will not work in preview mode

Jun 01, 2023

Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio. 

– Bardzo dużą sztuką jest napisanie humoru takiego jak te pasty internetowe. Gdzie jest kumulacja wszystkiego, intensyfikacja całego humoru na raz – mówi Piotr Markiewicz o serialu "Emigracja XD", w którym prawda miesza się z fikcją, a droga z polskiej stolicy agrestu do Londynu prowadzi przez wyboje polskiej i brytyjskiej mentalności.

– Są takie momenty, gdy jest nieco grubiej i jest dosypane tego komizmu, ale tak naprawdę komedia od tragedii różni się tylko kontekstem – stwierdza Łukasz Kośmicki, reżyser serialu "Emigracja XD", który był gościem podcastu "O serialach".

– Muszę powiedzieć, że byłem zaskoczony, gdy zacząłem to oglądać, ponieważ wydawało mi się, że ten serial będzie w całości o emigracji. Oczywiście duża jego część rozgrywa się w Londynie, opowiada o Polakach, którzy tam pojechali i próbują tam przeżyć, jednak spory kawałek na początku dzieje się w Polsce – zauważa redaktor naczelny Onet, Bartosz Węglarczyk, a Piotr Markiewicz dodaje: – Jest też [serial] przykrywką do wszystkich uwypuklonych polskich cech –

W najnowszym odcinku "O serialach" rozmawiamy także o Tinie Turner, przekroju produkcji z Arnoldem Schwarzeneggerem i o tym, jak "Barry" z komedii zamienia się w dramat i robi to nadzwyczaj dobrze.