Preview Mode Links will not work in preview mode

Apr 29, 2022

Sztuczna inteligencja jest dosłownie wszędzie. Wykorzystują ją wyszukiwarki, sklepy internetowe, platformy streamingowe czy programy pocztowe.
Ale AI zmienia przede wszystkim biznes. Potrafi zautomatyzować i znacząco przyspieszyć wiele procesów biznesowych, szczególnie tych monotonnych i powtarzalnych.
W...


Apr 22, 2022

W 1965 roku Irving John Good, brytyjski matematyk i współpracownik Alana Turinga powiedział, że powstanie superinteligencji, czyli sztucznej inteligencji przewyższającej swym intelektem człowieka, będzie ostatnim ludzkim wynalazkiem.
Naukowcy i futurolodzy, w tym słynny Ray Kurzweil oceniają, że...


Apr 08, 2022

Podczas spotkania ze studentami w 2017 roku Władimir Putin powiedział, że ten, kto będzie liderem w rozwoju sztucznej inteligencji, ten zostanie władcą świata. Pomijając już wątpliwy autorytet Putina pokazuje to jednak dążenie przywódców światowych mocarstw do tego, by uzyskać dominację nad światem, w...


Apr 01, 2022

Wydaje się, że sztuczna inteligencja ma niezliczoną liczbę zastosowań. O większości z nich być może nigdy nie usłyszymy, bo często są to rozwiązania specyficzne, albo na tyle niszowe, że wiedza o takim użyciu AI przeciętnemu Kowalskiemu nie jest do niczego potrzebna. Coraz częściej jednak sztuczna...