Preview Mode Links will not work in preview mode

May 27, 2022

Często o sztucznej inteligencji niektórzy myślą jako o technologii przyszłości. Tymczasem AI to wcale nie rozwiązanie jutra. Smartfony, komputery, Internet, nowoczesne samochody, nowoczesne fabryki – tu wszędzie już dziś na dobre zadomowiła się AI. Często nie dostrzegamy nawet efektów jej działania, bo przyzwyczailiśmy się do nich na tyle, że są dla nas zupełnie naturalne i transparentne.
Choć można się sprzeczać na temat tego, jak bardzo „inteligentna" jest dzisiejsza sztuczna inteligencja, to niektóre projekty, które każdy z nas może już dziś wypróbować, potrafią zaskoczyć nawet specjalistów od nowych technologii.
Sztuczna inteligencja, która pisze opowiadania, która rozpoznaje obrazy (choć jeszcze nie zawsze do końca skutecznie), która tworzy sztukę, ale także, która steruje samochodami autonomicznymi – to tylko kilka z przykładów, o których usłyszycie w tym odcinku podcastu Zrozumieć AI.
Tak jak poprzednio, i tym razem Paweł Pilarczyk rozmawia ze znanymi polskimi ekspertami od sztucznej inteligencji. Gośćmi tego odcinka są Dominika Basaj, Data & Product Leader w GGPredict oraz Artur Kurasiński, przedsiębiorca i inwestor inwestujący w spółki technologiczne.
Podcast Zrozumieć AI jest realizowany we współpracy z Synerise dla Business Insider Polska.