Preview Mode Links will not work in preview mode

Dec 16, 2022

Z zalet sztucznej inteligencji – świadomie lub nieświadomie - korzystamy dziś wszyscy. Pomaga nam poszukiwać informacji w internecie, usuwa niechciane maile, podpowiada ciekawą muzykę lub filmy, a nawet pomaga nam prowadzić nowoczesne samochody.
Czy młodzi ludzie, uczniowie szkół podstawowych i liceów, są gotowi na dalszy rozwój AI? Czy szkoły w Polsce zapewniają odpowiedni program nauczania i co należałoby w tym programie zmienić?
Czemu dzieci w szkołach nie przepadają za matematyką? Dlaczego są takie problemy ze znalezieniem dobrych nauczycieli informatyki, matematyki i fizyki? Czy nauka programowania jest niezbędna w zrozumieniu AI oraz czy rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji mogłyby pomóc wykładowcom w lepszej personalizacji programu nauczania?
To zagadnienia poruszane w tym odcinku podcastu Zrozumieć AI, realizowanego dla Business Insider Polska we współpracy z Synerise.
Gośćmi tego odcinka podcastu są Jakub Pawlikowski, nauczyciel matematyki w liceum, specjalizujący się w pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie oraz doktor habilitowany Piotr Gawrysiak, profesor Politechniki Warszawskiej i Chief Data Scientist w mBanku.