Preview Mode Links will not work in preview mode

Jun 08, 2022

W tym odcinku będziemy rozmawiać o żywieniu dzieci, które nie dotyczy tylko domowych zakątków, ale w szczególności placówek edukacyjnych, gdzie odbywa się masowa produkcji żywności – często, jak się okazuje, z dużymi stratami. Rozmawiamy o skali tego problemu, konkretnych danych oraz sposobie zwracania się do dzieci w stołówkach. Dojdziemy niestety do gorzkich wniosków, ale niezwykle ważnych do wypowiedzenia na głos. Dla poprawy humorów podpowiemy, co mogłoby się zmienić już teraz i jak rodzicie bądź opiekunowie mogą podejmować mądre decyzje w tej kwestii.

W sam środek tego problemu wgryzie się ze mną Dominika Lenkowska-Piechocka (​​https://www.instagram.com/whowillsavetheplanet/), edukatorka, matka, autorka bloga Who Will Save the Planet i agencji PR o tej samej nazwie oraz Tomasz Szuba, z którym znam się trochę dłużej i intensywniej, ponieważ pracujemy nad wspólnymi projektami. Tomasz jest prezesem grupy Venturis HoReCa i twórcą polskiej aplikacji monitorującej straty żywnościowe w placówkach szkolnych. Brał udział w ponad 40 projektach pomiarowo – doradczych, mających na celu ograniczenie kosztów gastronomii poprzez redukcję marnotrawstwa. Serdecznie zapraszam!

 

Zapraszam! 

Jagna Niedzielska 

https://www.instagram.com/jagna.niedzielska/

 

***

 

Podcast postał we współpracy z portalem Noizz.pl oraz festiwalem Audioriver, który każdego roku odbywa się w Płocku, w ostatnim tygodniu lipca. Bilety do kupienia na stronie ebilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/audioriver/

 

Bądź na bieżąco, śledząc kanały: 

https://www.instagram.com/noizzpl/

https://www.instagram.com/audioriver/