Preview Mode Links will not work in preview mode

Dec 30, 2022

Sztuczna inteligencja daje nam ogromne możliwości i wspiera nas zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesie. Ale wykorzystanie AI w pewnych przypadkach budzi coraz większe obawy etyczne, a także narusza naszą prywatność i może stanowić dla nas zagrożenie.

Komisja Europejska opracowuje prawne regulacje, które...


Dec 16, 2022

Z zalet sztucznej inteligencji – świadomie lub nieświadomie - korzystamy dziś wszyscy. Pomaga nam poszukiwać informacji w internecie, usuwa niechciane maile, podpowiada ciekawą muzykę lub filmy, a nawet pomaga nam prowadzić nowoczesne samochody.
Czy młodzi ludzie, uczniowie szkół podstawowych i liceów, są...


Aug 19, 2022

Samochody autonomiczne to jedno z rozwiązań, które nigdy by się nie pojawiło, gdyby nie sztuczna inteligencja. To pojazdy, które potrafią samodzielnie jeździć po drogach, bez udziału kierowcy. Sztuczne sieci neuronowe są niezbędnym elementem tego, by zrobotyzowany samochód był w stanie poruszać się w...


May 27, 2022

Często o sztucznej inteligencji niektórzy myślą jako o technologii przyszłości. Tymczasem AI to wcale nie rozwiązanie jutra. Smartfony, komputery, Internet, nowoczesne samochody, nowoczesne fabryki – tu wszędzie już dziś na dobre zadomowiła się AI. Często nie dostrzegamy nawet efektów jej działania,...


Apr 29, 2022

Sztuczna inteligencja jest dosłownie wszędzie. Wykorzystują ją wyszukiwarki, sklepy internetowe, platformy streamingowe czy programy pocztowe.
Ale AI zmienia przede wszystkim biznes. Potrafi zautomatyzować i znacząco przyspieszyć wiele procesów biznesowych, szczególnie tych monotonnych i powtarzalnych.
W...