Preview Mode Links will not work in preview mode

Aug 22, 2020

Kuluarowe rozmowy o podwyżkach dla polityków wracały już od jakiegoś czasu. Do pewnego momentu opozycja nie wyrażała na to zgody, ale ugięła się za sprawą determinacji Ryszarda Terleckiego. Liderzy partii, ponad podziałami zdecydowali się spełnić swoje materialne marzenia, licząc na to, że suweren jakoś to zniesie. Okazało się jednak zupełnie inaczej. Kto tak naprawdę był głównym motorem podwyżek? Dlaczego to Koalicja Obywatelska znalazła się na pierwszej linii strzału? Kto oprócz Donalda Tuska wywierał wpływ na wycofanie się opozycji z poparcia tego projektu?
Łukasz Szumowski ogłosił we wtorek swoją rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Mimo zapewnień, że jest sternikiem, który tego okrętu nie opuści, został w końcu wysadzony na bezludnej wyspie. Dzień po decyzji Szumowskiego, dymisję ogłosił również szef MSZ, Jacek Czaputowicz. Czy minister zdrowia dobrowolnie zszedł z pokładu? Jaki wpływ na jego rezygnację mieli Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki? Czego możemy spodziewać się po następcach Szumowskiego i Czaputowicza?
Kilka dni temu, swoje 50-te urodziny obchodził minister sprawiedliwości. Mimo tego, że przez pewien czas Zbigniew Ziobro był na politycznym oucie, powrót na prawicę umożliwił mu Jarosław Kaczyński. Ziobro jest dziś dzięki temu o wiele mocniejszym zawodnikiem, mającym za sobą zdyscyplinowaną armię ludzi. Dlaczego prezes PiS pozwala mu na utrzymywanie tak silnej pozycji? Kto okaże się silniejszy - premier czy minister sprawiedliwości?