Preview Mode Links will not work in preview mode

Dec 15, 2023

Całość TYLKO w aplikacji Onet Audio. Subskrybuj pakiet Onet Premium i słuchaj bez limitu.  

Jak co roku w grudniowym wydaniu publikujemy listę 100 kobiet roku Forbes Women.

O tym, jak powstaje lista, na kogo warto zwrócić szczególną uwagę, rozmawiam z Piotrem Zielińskim, redaktorem Forbes Women i Katarzyną Burdą, dziennikarką naukową Newsweeka.

Lista to subiektywny wybór redakcji, pracowało nad nią w tym roku jedenaście osób, m.in. goście najnowszego odcinka podcastu Forbes Women. Kobiety z naszej listy reprezentują różne dziedziny życia, ale łączy je jedno - stanowią dla nas inspirację i wzór do naśladowania. Są utalentowane, odważne, a przy tym autentyczne. Nie boją się sięgać po marzenia i walczyć o swoje wartości. One same inspirują nas i pokazują, że w świecie, w którym panuje chaos i niepewność, tylko równościowe przywództwo jest siłą napędową pozytywnych zmian. 

To był kolejny rok, w którym mierzyliśmy się z napięciami geopolitycznymi i brakiem stabilizacji ekonomicznej. Wojna w Ukrainie, konflikt na Bliskim Wschodzie, narastający kryzys klimatyczny i humanitarny stały się wyzwaniem dla polityków, ekonomistów i biznesmenów. Przez te dwanaście miesięcy bohaterki naszej listy udowodniły, że nawet w tak trudnych czasach nie zwalniają i potrafią odnosić sukcesy. Jednocześnie właśnie teraz, w czasach kryzysu, potrzebujemy głosu i siły liderek, aby nasze społeczeństwa podejmowały właściwe decyzje i działania.