Preview Mode Links will not work in preview mode

Dec 04, 2023

Reprezentacja Polski poznała potencjalnych rywali w mistrzostwach Europy 2024. Oczywiście, najpierw trzeba do nich awansować... ale jeśli to się uda, to czeka nas arcytrudne zadanie. Na Biało-Czerwonych w grupie D czekać będą: Francja, Holandia i Austria. Czy tylko cud może sprawić, że wyjdziemy z tej grupy? Czy jeszcze za wcześnie, aby o tym rozmawiać, bo przecież czeka nas jeszcze potyczka z Estonią i Walią lub Finlandią, co przecież nie wydaje się zadaniem prostym do wykonania.
Wciąż nie najlepiej spisuje się natomiast Robert Lewandowski. Polak od powrotu po kontuzji rozegrał siedem spotkań, w których strzelił dwa gole i to w jednym meczu, z Alaves. Przełamanie miało nadejść w spotkaniu z Atletico Madryt, ale niestety nic z tego nie wyszło. To kolejny mecz bez bramki napastnika reprezentacji Polski. Czy w Barcelonie zaczną rozliczać Polaka z braku goli?
Śląsk Wrocław zremisował 1:1 w meczu na szczycie PKO BP Ekstraklasy. Ten mecz miał pokazać, że Śląsk jest w stanie walczyć z każdą drużyną w Ekstraklasie, natomiast Raków mógł się przełamać po dwóch remisach. W pierwszej połowie lepiej spisywali się goście z Częstochowy i za sprawą bramki Sonny'ego Kittela, do szatni schodzili z przewagą jednego gola. Po przerwie to gospodarze ruszyli do przodu i po fatalnym błędzie Vladana Kovacevica w 67. minucie, Piotr Samiec-Talar doprowadził do wyrównania. Tym samym, na półmetku sezonu Śląsk wciąż jest liderem z 37 punktami na koncie, a Raków plasuje się na 4. miejscu, ze stratą 8 punktów do lidera.
O tym wszystkim porozmawiamy w "Misji Futbol", a gośćmi Radosława Majdana będą: Łukasz Olkowicz, Dariusz Szpakowski, Piotr Wołosik. Połączymy się także z rzecznikiem prasowym Legii Warszawa, Bartoszem Zasławskim, żeby dowiedzieć się, co z perspektywy klubu, wydarzyło się w czwartek, w Birmingham.